Binfikir – Özer Akademi, ‘Yemek yapma sanatı’nı öğretecek

05.08.2011

Bu sonbaharda Özer Akademi kuruluyor. Dünya’da ilk olan bu eğitimi Middlesex Üniversitesi ile birlikte yapıyoruz. Restorancı yetistireceğiz Sofra usulü. Bunlar restoran, bistro ve kafeterya olarak üç türde yetişecekler. Şu anda sonbahar için bütün dünyadan müracaatları, kayıtları alıyoruz. “Hangi milletten olursan ol gel” diyoruz, Mevlana’nın dediği gibi. Kim olursan gel uslubundan yapıyoruz. Böylece memleketimizin kültürünü herkese öğreteceğiz.

Nasıl İtalyanlar İtalyan, Fransızlar Fransız, İngilizler İngiliz restorancılığını öğretiyorsa biz de kendi yemeğimizi öğreteceğiz ve diplomalı restorantcılar yetistireceğiz. Bizimle çalışıp ayrılan 50 restorancı bulunuyor. Hepsi milyoner. Bizden mezun olunca mesleği yapanlar para koyuyorlar. Mevcut milyonerler şimdiye kadar böyle çıktılar. Bu defa diplomalı olacaklar ve çalışırken maaş alacaklar. Middlesex Üniversitesi parasını alıyor ama biz vakıf olduğumuz için bir şey almıyoruz. Böylece iş daha kolay oluyor.

Kursa katılan öğrencilere yemek ve maaş veriyoruz. Bugün köşemde bunu duyurmak ihtiyacı duydum. Biz de diyoruz ki kim olursan ol gel, biz öğretiyoruz. Kursumuz ile ilgili bilgiler yakında web sayfamızda (www.huseyinozer.com) yayınlanacak.  İlgilenenler web sitemizden takip edebilirler. Kim olursan ol gel, biz öğretiyoruz diyoruz. Üç aylık bir deneme yaptık Middlesex Üniversitesi ile ve başarılı geçti. şimdi akademi olmaya üniversite karar verdi. Dünyada bir ilki gerçeklestiriyoruz. Doğrudan doğruya restorantcı yetiştiriyoruz. Restorantcılıkla ilgili her şeyi öğretiyoruz. Hem mutfak, hem de salonu öğretiyoruz. Biz hepsini birden yetiştiriyoruz. Bizden ayrılanlar milyoner oldu şimdi çalışanlar da milyoner olma yolunda. 50 kadar sterlin milyoneri mevcuttur. Türk sadece kebap yapmaz. Lezzetli, saglıklı, orta sınıfın yiyecegi yemek yapılır. Tekniğini öğretiyoruz. İnşallah devletimiz de buna bizimle beraber sahip çıkar.

05/08/2011,  Hüseyin Özer, Binfikir Gazetesi Mayıs 2011 sayısı köşe yazısı

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s